Leczenie ortodontyczne przy użyciu stałego aparatu ortodontycznego to jeden z najskuteczniejszych sposobów zarówno na skorygowanie wady zgryzu, jak i uzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu u każdego Pacjenta, bez względu na wiek. W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie proponujemy szeroki wybór stałych aparatów ortodontycznych. Oferujemy zarówno tradycyjne aparaty ortodontyczne z metalowymi zamkami, jak i aparaty niewidoczne. Te drugie, czyli aparaty lingwalne, są mocowane po wewnętrznej stronie zębów. Polecamy je Pacjentom, dla których ważna jest estetyka.
Pacjenci, którzy wybiorą nasz gabinet ortodontyczny w Szczecinie, mogą liczyć na pomoc w wyborze aparatu na zęby. Na wizytach szczegółowo omawiamy plan leczenia i prezentujemy optymalne rozwiązania, które pozwolą skutecznie zdiagnozowaną skorygować wadę zgryzu. Zdajemy sobie sprawę, że osoby zgłaszające się na leczenie ortodontyczne mają wiele pytań, dlatego chętnie na nie odpowiadamy i rozwiewamy wszystkie wątpliwości.
Dobierając aparat na zęby w naszym gabinecie w Szczecinie, masz pewność, że jesteś pod opieką specjalisty, który dokładnie przeanalizuje, jakiego leczenia potrzebujesz. W celu doboru odpowiedniego aparatu wykonujemy badania wewnątrz- oraz zewnątrzustne. Jeżeli po wykonaniu tych czynności potwierdzi się, że niezbędne jest leczenie ortodontyczne, zostaniesz skierowany na wykonanie zdjęć pantomograficznego i cefalometrycznego. Natomiast w celu przygotowania idealnego aparatu na zęby zostanie pobrany wycisk uzębienia. Wszystkie te czynności odbywają się podczas pierwszej wizyty, tak, aby możliwie jak najszybciej rozpocząć leczenie ortodontyczne.
W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie prowadzimy leczenie ortodontyczne dorosłych. Na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno, dlatego zachęcamy wszystkie osoby, które czują się ze swoim uśmiechem niekomfortowo, do umówienia się na wizytę. Korzystamy z najnowszych rozwiązań, dzięki czemu dorośli pacjenci mogą skorygować wady zgryzu i uzyskać pożądany efekt. Leczenie ortodontyczne dorosłych prowadzimy przy użyciu wybranego stałego aparatu ortodontycznego. W ofercie mamy dyskretne aparaty ortodontyczne, które są niewidoczne dla otoczenia.
W ofercie mamy również leczenie ortodontyczne dzieci. Rodzice, którzy zaobserwowali u swoich dzieci choćby nawyk ssania kciuka, powinni umówić się na wizytę kontrolą u ortodonty. Wczesne podjęcie leczenia pozwala uzyskać bardzo dobre wyniki w krótkim czasie i zapobiega wielu problemom w przyszłości. U najmłodszych pacjentów leczenie ortodontyczne odbywa się głównie przy użyciu ruchomych aparatów ortodontycznych. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to od nas zależy, czy dziecko będzie w przyszłości bez obaw siadało na fotelu dentystycznym, zawsze zapewniamy mu przyjazne podejście.
Leczenie ortodontyczne odbywa się przy użyciu aparatów stałych lub ruchomych. Podczas drugiej wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie Pacjenci otrzymują do akceptacji plan leczenia. Opracowujemy go na podstawie zgromadzonych wcześniej informacji, badania i zdjęć radiologicznych. W czasie tej wizyty proponujemy też Pacjentom aparat ortodontyczny.
Dorośli pacjenci mają do wyboru jeden z kilku stałych aparatów ortodontycznych. Ponieważ leczenie ortodontyczne trwa co najmniej kilka miesięcy, szczegółowo odpowiadamy na wszystkie pytania. Zależy nam, aby każdy Pacjent wybrał najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie i aparat ortodontyczny, który sprawdzi się w jego przypadku. W ofercie mamy różne aparaty: tradycyjne, czyli metalowe aparaty ortodontyczne, aparaty niewidoczne (są one zakładane po wewnętrznej części zębów) i aparaty samoligaturujące. Gdy Pacjent dokona wyboru, umawiamy się na wizytę, podczas której zakładamy aparat ortodontyczny.
Czas potrzebny na założenie aparatu zależy przede wszystkim od rodzaju wady zgryzu. Im jest ona rozleglejsza, tym więcej czasu Pacjent spędzi w gabinecie ortodontycznym. Najczęściej założenie aparatu trwa od 45 minut do 2 godzin. Założenie aparatu nie jest bolesne, nie wiąże się też z innym dyskomfortem.
Po założeniu aparatu ortodontycznego Pacjentowi pozostaje regularnie przychodzić na wizyty kontrolne. Ich częstotliwość zależy od rodzaju wybranego aparatu. W przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych wizyty kontrolne muszą odbywać się co 4 tygodnie. Ich celem jest skontrolowanie efektów. Podczas wizyty lekarz może też aktywować aparat.
Ważnym etapem leczenia ortodontycznego jest też retencja, czyli utrwalanie osiągniętych efektów. Wyprostowane zęby mogą po pewnym czasie powrócić do swoich pierwotnych pozycji. Aby do tego nie dopuścić, Pacjenci korzystają ze specjalnych aparatów ortodontycznych. W prowadzonym przez nas gabinecie w Szczecinie proponujemy zarówno niewidoczne aparaty stałe, jak i ruchome aparaty wykonane z transparentnego akrylu. Te aparaty Pacjenci użytkują zgodnie z zaleceniami ortodonty - w pierwszym okresie po leczeniu przez cały dzień, a później już tylko w nocy.
Leczenie ortodontyczne dorosłych i dzieci różni się pod względem m.in. zastosowanego aparatu ortodontycznego. Dorośli Pacjenci korzystają głównie z aparatów stałych, dzieci zaś przede wszystkim z aparatów ruchomych. Opracowując plan leczenia, zwracamy uwagę zarówno na wiek Pacjenta, jak i rodzaj wady zgryzu. W ten sposób możemy też wskazać aparaty, które sprawdzą się w konkretnym przypadku najlepiej.
W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie prowadzimy skuteczne leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatów zarówno ruchomych, jak i stałych. Jak sama nazwa wskazuje, ruchomy aparat ortodontyczny może zostać zdjęty w dowolnym momencie bez ingerencji lekarza. Korzystanie z niego jest praktyczne pod względem utrzymania higieny w jamie ustnej.
Odmianą aparatu ortodontycznego ruchomego są szyny Clear Aligner. To nowoczesne rozwiązanie stosowane często w leczeniu wad zgryzu u osób dorosłych. Clear Aligner to specjalne niewidoczne nakładki, które pozwalają na skorygowanie większości wad zgryzu w zaledwie 6 miesięcy. Pacjenci doceniają je także za możliwość zdjęcia ich w każdej chwili, m.in. na czas posiłku czy umycia zębów.
Stały aparat ortodontyczny jest użytkowany przez Pacjenta bez przerw przez kilka lub kilkanaście miesięcy. W czasie regularnych wizyt w gabinecie ortodontycznym lekarz sprawdza, czy leczenie przebiega zgodnie z założeniami, a w razie konieczności reguluje aparat ortodontyczny. Korzystając ze stałego aparatu ortodontycznego, Pacjent może liczyć m.in. na odzyskanie ciągłości łuku (jeżeli konieczne było usunięcie niektórych zębów), wyeliminowanie wady zgryzu oraz uzyskanie pięknego uśmiechu. Skuteczne leczenie przy użyciu aparatu stałego pozwala także zatrzymać młody wygląd na dłużej, a to dlatego, że zęby są naturalną podporą dla skóry na policzkach.
Ponieważ rozwój medycyny jest dynamiczny, aktualnie ortodonci korzystają z szerokiego wyboru stałych aparatów ortodontycznych, za pomocą których korygują wady zgryzu. W naszym gabinecie ortodontycznym w Szczecinie proponujemy Pacjentom zarówno tradycyjne, dobrze znane rozwiązania, jak i nowoczesne (estetyczne) aparaty ortodontyczne.
W ofercie mamy klasyczne, czyli metalowe, aparaty ortodontyczne na zęby. Są one wykonane ze stali nierdzewnej i mimo długiej historii, wciąż doskonale radzą sobie z korygowaniem różnych wad zgryzu. Mimo że tego typu aparat ortodontyczny może być stosowany u każdego Pacjenta zakwalifikowanego do leczenia przy użyciu stałego aparatu ortodontycznego, to przez lata powstały bardziej nowoczesne aparaty ortodontyczne, np. aparaty samoligaturujące, czyli pozbawione ligatur. Ten zabieg spowodował, że zamki w tych aparatach są mniejsze.
Proponujemy także aparaty ortodontyczne, które wyróżniają się walorami estetycznymi. Do grona zapewniających dyskretne leczenie ortodontyczne aparatów należą: szafirowe aparaty ortodontyczne i aparaty lingwalne. Jakie są między nimi różnice?
Szafirowe aparaty ortodontyczne są wykonane z materiałów w kolorach naturalnych, dzięki czemu nie rzucają się one w oczy. Aparaty lingwalne są całkowicie niewidoczne, gdyż mocuje się je po wewnętrznej stronie zębów.
Estetyczne aparaty ortodontyczne polecamy przede wszystkim aktywnym zawodowo Pacjentom, ale skorzystać z nich może każdy, u kogo korygowanie wad zgryzu może odbyć się przy użyciu stałego aparatu ortodontycznego. Pacjenci, którzy skorzystają z oferty naszego gabinetu ortodontycznego, mogą liczyć na wsparcie podczas wyboru aparatu ortodontycznego.
W Orto Magic wykorzystujemy aparaty stałe grubołukowe - w czasie leczenia ortodontycznego najczęściej są one aparatem pomocniczym. Czym wyróżnia się aparat stały grubołukowy? Jak wskazuje nazwa, do jego wykonania używa się grubego drutu. W zależności od rozpoznanej u Pacjenta wady zgryzu stosujemy np. Bi-Helix, aparat Nance'a czy Hyrax. Aparat stały grubołukowy może zostać wykorzystany m.in. w celu poszerzenia łuku zębowego.
Metoda leczenia aparatem lingwalnym jest skierowania do osób, które chcą jednocześnie wyleczyć swoje zęby i ukryć noszenie aparatu. Aparat lingwalny inaczej zwany jest językowym, ponieważ jego zamki przyklejone są na wewnętrznej stronie uzębienia. Decydując się na leczenie taką metodą, masz gwarancję pełnej dyskrecji - nikt z Twojego otoczenia, nie dowie się, że nosisz stały aparat ortodontyczny. Ponadto, średni czas leczenia aparatem lingwalnym jest krótszy niż standardowym, gdyż w tej metodzie zęby szybciej się przemieszczają, a cienkie druty zamontowane na łukach powodują mniejsze odczuwanie bólu. Oferujemy aparaty standardowe i odlewane indywidualnie - aparat INCOGNITO firmy 3M ( www.lingualtechnik.de). Sprawdź aparaty lingwalne dla Ciebie!
Niewidoczne aparaty ortodontyczne Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego w sposób nieinwazyjny. Najczęściej stosowana jest wśród osób dorosłych. Niewidoczne nakładki Clear Aligner zapewniają duży komfort i gwarantują satysfakcjonujące rezultaty. Niewidoczny aparat ortodontyczny Clear Aligner koryguje większość wad w ciągu zaledwie 6 miesięcy. Krótszy czas leczenia przekłada się na mniejsze koszty terapii. Brak śrub i drutów to niezwykła wygoda dla pacjentów - transparentne nakładki na zęby można w każdej chwili zdjąć, by zjeść lub umyć zęby. Po zakończeniu leczenia przygotujemy dla Ciebie transparentny aparat retencyjny. Zapoznaj się z naszą ofertą - szyny Clear Aligner.
Skomputeryzowany system Insignia łączy cyfrowe planowanie leczenia ze specjalnie produkowanymi zamkami i drutami, które dopasowane są do Twojej indywidualnej anatomii zębów. Zaawansowana technika komputerowa pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji idealnego zgryzu pacjenta. Precyzyjne druty i zamki, stworzone zgodnie z uzębieniem pacjenta, dopasowane są do ruchu zęba. Dlaczego warto zdecydować się na system Insignia? Ponieważ czas leczenia może zmniejszyć się o 25%, wydasz mniej pieniędzy na konsultacje u ortodonty i będziesz szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem. Dowiedz się więcej - system Insignia
Leczenie bezekstrakcyjne polega na ortodoncji bez usuwania zębów. Pozwala to na zachowanie u pacjenta pełniejszego, estetycznego uśmiechu. Uzyskanie miejsca w łuku na wyprostowanie zębów wykonuje się w tej metodzie nie przez ekstrakcję, lecz przy pomocy strippingu i specjalistycznych urządzeń, takich jak: Damon, Haas, Hyrax, Pendex, mini-śruby, itp. Metoda ta jest coraz częściej stosowana w aparatach stałych, również tych bezligaturowych i samoligaturujących.
Zapraszamy do kontaktu Ortodonta Szczecin!Tak. Ortodonta to lekarz stomatolog, który ukończył specjalizację ortodontyczną.
Dentysta leczy m.in. próchnicę i choroby dziąseł. Ortodonta koryguje wady zgryzu, np. przodozgryz, zgryz otwarty czy tyłozgryz.
Na oczyszczone zęby przyklejane są zamki, a na nie zakładany jest łuk.
Refundowany jest aparat ortodontyczny ruchomy dla pacjentów w wieku do 12 lat.
Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje stałych aparatów ortodontycznych.
To zależy od rodzaju aparatu. Refundowany jest tylko aparat ruchomy. Dodatkowe ograniczenie dotyczy wieku pacjenta.
Częstotliwość wizyt kontrolnych zależy od rodzaju aparatu. Wizyty mogą odbywać się co 4, 6 lub 8 tygodni ? zgodnie z zaleceniami ortodonty.
Ortodonta może zlecić wyrwanie zęba. Z reguły zabieg ten ? zwłaszcza w przypadku ósemek ? wykonuje chirurg szczękowy.
Ortodonta nie zawsze będzie mógł wystawić zwolnienie. Najlepiej zapytać o to swojego lekarza.